Mazars predstavuje poradenstvo v oblasti zodpovedného podnikania a ESG a zakladá expertný tím

Jana Ružická s viac ako 18-ročnými skúsenosťami v oblasti udržateľnosti rozširuje tím expertov Mazars. Jej úlohou bude poradenstvo pre firmy v oblasti zodpovedného podnikania a ESG (Environmental, Social and Governance).

Zodpovedné podnikanie je súčasťou identity našej spoločnosti. Nové služby Mazars na Slovensku klientom pomôžu optimalizovať ich environmentálny a spoločenský dopad, riadiť riziká, posilniť manažment ESG stratégie a zlepšiť reputáciu v oblasti CSR.

Jana pracovala ako CSR konzultantka, analytička a manažérka medzinárodných projektov pre poradenské spoločnosti vo Švajčiarsku a Rakúsku. Zároveň čerpá zo svojich skúseností v mimovládnom sektore a stáží na univerzitách v Tel Avive či Amsterdame.

Poskytovala poradenstvo v oblasti zodpovedného podnikania pre takmer 500 spoločností všetkých veľkostí. Špecializuje sa na prípravu výročných správ o udržateľnosti, dialóg so zainteresovanými stranami, etiku, vzdelávanie a zodpovednosť v dodávateľskom reťazci. Klientom pomáha aplikovať smernice Global Reporting Initiative, normu ISO 26 000, UN Global Compact, Agendu 2030 a 17 cieľov udržateľného rozvoja (SDGs), ktoré sú súčasťou programu OSN.

„Integrácia kritérií ESG do podnikania je novým štandardom manažmentu firiem 21. storočia. ESG sa podieľa na vytváraní hodnoty, súčasne prispieva k dlhodobému podnikateľskému úspechu a zvyšuje dôveryhodnosť pre investorov,“ hovorí Mickaёl Compagnon, Managing Partner v Mazars na Slovensku.

„Naším cieľom je poskytovať tieto služby za účelom podpory zodpovedného správania sa firiem na trhu či v komunite a s ohľadom na životné prostredie. K témam udržateľnosti chceme dlhodobo pristupovať konštruktívne, preto sa teším, že tím odborníkov Mazars posilňuje práve Jana,“ dodáva.

Jana Ružická

Som rada, že sa môžem pripojiť k tímu ESG poradenstva Mazars práve v období, kedy nefinančné informácie o firmách začínajú byť rovnako dôležité ako tie finančné. Zmena v podnikaní aj rozmýšľaní ľudí je viditeľná aj na Slovensku. Som pripravená využiť svoje globálne skúsenosti pre firmy pôsobiace na Slovensku a v krajinách CEE. Plány na ochranu klímy, vzduchu a vody, prírody aj komunity sú v skutočnosti plány na ochranu ľudstva a kvality nášho života.

Jana Ružická Sustainability Director