Optimalizácia cash flow a prevádzkového kapitálu

Dôležitá disciplína aj pre zdravé firmy.

Optimalizácia prevádzkové kapitálu je kľúčová pre každú spoločnosť. Vďaka nej môžete získať konkurenčnú výhodu, pevnejšie finančné základy a prekonať dočasné prekážky. Naše strategické poradenstvo a praktické riešenia, ktoré podporia vaše ciele v oblasti rastu, vám zároveň pomôžu vylepšiť prevádzkový kapitál.

Náš prístup

Vzhľadom na neistú situáciu na svetových trhoch je ochrana likvidity a cash flow dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Spoločnosti, ktoré majú efektívny prístup k optimalizácii prevádzkového kapitálu môžu predbehnúť konkurentov a získať tak jasnú konkurenčnú výhodu.

Veríme, že efektívna optimalizácia prevádzkového kapitálu a cash flow by mala začať zhora. Tento problém totiž nedokážu efektívne vyriešiť len administratívne tímy, napríklad oddelenie kontroly úverov. Poskytneme vám strategické poradenstvo napríklad v oblasti optimalizácie daňovej súvahy, prognóz dopytu a analýzy rizika likvidity, čo je v ére COVID-19 dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Na taktickej úrovni vám ponúkame kontrolu úverov ako súčasť nášho finančného outsourcingu. Náš skúsený tím dokáže minimalizovať omeškané platby a uvoľniť kapacity vašich zamestnancov, aby sa mohli venovať generovaniu príjmu a ďalším kľúčovým operáciám.

Podnikom, pre ktoré sa cash flow a prevádzkový kapitál stal akútnym problémom, pomôžeme s náročnými a urgentnými krokmi, napríklad pri vyjednávaní s dodávateľmi a prenajímateľmi, a pomôžeme im získať potrebný kapitál od investorov alebo veriteľov.

Vieme, že menšie firmy sa obzvlášť zameriavajú na riadenie cash flow a optimalizáciu prevádzkového kapitálu, keďže často majú horší prístup k externému kapitálu. Naše špecializované tímy poskytujú na mieru šité poradenstvo MSP, start-upom a stredne veľkým medzinárodným firmám.

Naše služby

  • Strategické poradenstvo pre optimalizáciu prevádzkového kapitálu
  • Komplexná pomoc s funkciami ako kontrola úverov a účtovných kníh
  • Outsourcing kontroly úverov
  • Urgentná pomoc pri rokovaní s veriteľmi, prenajímateľmi a dodávateľmi

Zaslať žiadosť o ponuku