Mazars a FORVIS vytvoria novú jedinečnú globálnu sieť

Mazars, popredná medzinárodná audítorská, daňová a poradenská spoločnosť, a FORVIS, ôsma najväčšia verejná účtovnícka spoločnosť v Spojených štátoch, dnes spoločne oznámili, že s účinnosťou od 1. júna 2024 vytvoria novú globálnu sieť v rámci top desiatky globálnych sietí[1]. Nová sieť umožní obom firmám pokračovať v globálnom raste rozšírením ich možností poskytovať služby klientom - najmä tým s medzinárodnými potrebami.

15. novembra 2023

Sieť bude celosvetovo pôsobiť pod jednotnou značkou Forvis Mazars. S príjmami vo výške približne 4,7 miliardy eur (5 miliárd USD)[2] bude Forvis Mazars novým účastníkom v prvej desiatke rebríčka globálnych sietí. Sieť, ktorú tvoria len dvaja členovia, je jedinečná a má byť agilná, poskytovať konzistentné služby a mať globálny rozsah na uspokojenie potrieb klientov. Obaja členovia siete zostanú naďalej vo vlastníctve svojich súčasných partnerstiev. S účinnosťou od 1. júna 2024 sa spoločnosť Mazars USA pripojí k Forvis Mazars v USA.

"Som naozaj rád, že Mazars a FORVIS urobili tento transformačný krok a teším sa z príležitostí, ktoré to pre obe firmy predstavuje v oblasti služieb klientom a podpory našich zamestnancov," hovorí Hervé Hélias, predseda predstavenstva skupiny Mazars. "Sme hrdí na to, že môžeme do nášho odvetvia priniesť nový priekopnícky sieťový model a tešíme sa, že môžeme spoločne pokračovať v tejto ceste. V spoločnosti Mazars sme odhodlaní pomáhať našim klientom s dôverou budovať a rozvíjať ich podnikanie. Vytvorenie tejto siete dvoch firiem so spoločnosťou FORVIS dopĺňa naše existujúce medzinárodné integrované partnerstvo a významne podporuje medzinárodnú stratégiu spoločnosti Mazars. Sme hrdí na to, že môžeme našim klientom ponúknuť silu nášho medzinárodného integrovaného partnerstva v 100 krajinách a výhody veľkého národného partnerstva spoločnosti FORVIS v USA, ktoré skutočne funguje ako jedna firma v celých Spojených štátoch amerických. Vďaka tomu získavame rozsah a rozšírenú prítomnosť, o ktorú sme sa v USA snažili, a vyčleňujeme sa medzi top 10 globálnych sietí s rozsiahlym rozsahom a pokrytím."

"Sieť dvoch firiem, ktoré pôsobia pod jednou globálnou značkou, rýchlo rozvíja spoločné stratégie našich firiem. Je to príležitosť lepšie slúžiť našim klientom - najmä tým s medzinárodnými potrebami - a podporovať našich ľudí na ceste k ďalšiemu rastu. Naše organizácie sa navzájom dobre poznajú, majú silnú históriu spolupráce a veľmi podobnú kultúru, v ktorej sú naši ľudia a klienti na prvom mieste," hovorí Tom Watson, generálny riaditeľ spoločnosti FORVIS. "Spoločnosť FORVIS bola vždy odhodlaná poskytovať bezkonkurenčnú klientsku skúsenosť (Unmatched Client Experience®) a uvoľňovať potenciál našich klientov aj našich ľudí. Táto príležitosť nám umožňuje robiť to prostredníctvom posilnenej globálnej platformy."

Spoločnosť Mazars s pobočkami vo viac ako 100 krajinách a teritóriách dosiahla veľký úspech, získala si významné postavenie a spolupracuje s niektorými z najznámejších značiek na svete. Spoločnosť FORVIS bola postavená na 100-ročnom dedičstve poskytovania bezkonkurenčnej klientskej skúsenosti (Unmatched Client Experience®), stala sa top 10[3] firmou v Spojených štátoch a zároveň sa usiluje o rozšírenie globálnej platformy. V čase veľkých zmien v podnikoch na celom svete a meniacej sa dynamiky trhu bude nová globálna sieť agilná, s rozsahom, kapacitou a pokrytím, aby mohla podporovať súčasné a budúce potreby klientov na celom svete s najvyššou úrovňou konzistentnosti a zákazníckej skúsenosti.

[1] Zdroj: IAB World Network rankings, na základe najnovších rebríčkov

[2] Príjmy v roku 2023: FORVIS 1,6 mld. EUR (1,7 mld. USD), Mazars 2,8 mld. EUR (3 mld. USD)

[3] Zdroj: Inside Public Accounting, na základe najnovších rebríčkov

O spoločnosti Mazars

Mazars je medzinárodne integrovaná partnerská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na audit, účtovníctvo, poradenstvo, daňové a právne služby*. Pôsobíme vo viac ako 100 krajinách a teritóriách po celom svete a využívame odborné znalosti viac ako 30 000 odborníkov v rámci integrovaného partnerstva Mazars, ktorí pomáhajú klientom všetkých veľkostí v každej fáze ich rozvoja. Navštívte mazars.com a dozviete sa viac.

*Pokiaľ to povoľujú zákony príslušnej krajiny

O spoločnosti FORVIS

FORVIS, LLP je spoločnosť poskytujúca profesionálne služby s celosvetovou pôsobnosťou a vášňou pre to, aby podniky napredovali. Šesťtisíc členov tímu tejto spoločnosti poskytuje klientom vo všetkých 50 štátoch a na medzinárodnej úrovni jedinečné služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Spoločnosť FORVIS, ktorá sa radí medzi najväčšie verejné účtovnícke firmy v Spojených štátoch, sa riadi neochvejným cieľom pomáhať tým, ktorým slúži, naplno rozvinúť ich potenciál - vrátane zamestnancov, klientov a komunít. Navštívte stránku forvis.com a dozviete sa viac.