Covid-19 a svet súkromného kapitálu

08/06/2020 Uskutočnili sme prieskum súkromných kapitálových spoločností a investorov, aby sme pochopili výzvy, úroveň optimizmu a stratégie reakcií v dôsledku krízy Covid-19.

Výsledky prieskumu potvrdzujú, že svet private equity prechádza náročným obdobím. Tok obchodov sa znížil, obmedzenia v dôsledku uzatvorenia štátov a ekonomík ma za následok náročnejšie ukončenie obchodov. Tie je ťažké splniť, keďže fyzické stretnutia sú takmer nemožné požiadavky na správu portfóliových spoločností sú zvýšené. Napriek týmto potenciálnym výzvam však vnímame úroveň optimizmu a odolnosti zo strany private equity komunity. Vďaka našim osobným skúsenostiam predpokladáme, že kvalitné obchodné transakcie budú aj naďalej realizované.

Kľúčové zistenia

  • 74% respondentov uviedlo, že sú „otvorení pre podnikanie“ a hľadajú nové príležitosti v blízkej budúcnosti.
  • Väčšie fondy boli vo všeobecnosti optimistickejšie.
  • 79% respondentov uviedlo, že načasovanie odchodu spoločností z ich portfólia sa oneskorí.
  • Napriek finančným dopadom pandémie musí 44% finančných fondov ešte počkať na nárast núdzových príležitostí.
  • 82% respondentov je presvedčených, že dôjde k zotaveniu v tvare písmena "U".

Ak si chcete prečítať celú publikáciu, vyplňte krátky formulár nižšie a stiahnite si ju.

Ak Vám môžeme v priebehu tejto krízy akýmkoľvek spôsobom pomôcť, neváhajte nás kontaktovať.

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné. Ak je požadované pole ponechané prázdne, nebude možné spracovať vašu žiadosť.
Vaše osobné údaje sa zhromažďujú za účelom spracovania vašej žiadosti. Informácie o spracovaní osobných údajov sú uvedené v Zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti Mazars na Slovensku: https://slk.mazars.sk/Zasady-ochrany-osobnych-dajov