5G ovplyvní väčšinu odvetví

2G v roku 1991, 3G v roku 1998, 4G v roku 2008 ... 5G v roku 2020! Zrodila sa najnovšia technológia telekomunikačných sietí a je to oveľa viac ako len postupný pokrok v porovnaní so 4G.

"5G predstavuje technologický skok!"

Výrazné zmeny sa dotknú procesov v priemyselnej výrobe, verejných službách, medicíne, zabezpečení distribúcie vody, plynu a elektriny. Technológia 5G taktiež zapríčiní tvorbu nových zákazníckych služieb, a teda podporí vznik významných aktérov v novom digitálnom ekosystéme. Aj keď rozsah možností, ktoré 5G ponúka, je vzrušujúci a zdá sa byť neobmedzený, nie je to úplne bez rizika.

Julien Huvé, partner Mazars vo Francúzsku, v interview zdieľa svoje myšlienky o tejto prelomovej najnovšej technológii. Keďže Mazars a francúzsky think-tank „Institut Montaigne“ nedávno zverejnili dôležitú a kľúčovú štúdiu týkajúcu sa tejto témy, je dôležité počuť názory jedného zo spoluautorov. Štúdia naliehavo vyzýva Európsku úniu, aby rozbehla ambiciózny a koordinovaný prístup k otázke zavádzania 5G. Opačne by sa Európa mohla ocitnúť pozadu za niektorými lídrami v tomto odvetví, konkrétne za USA a Čínou.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si celé interview s Julienom Huvém alebo si stiahnite štúdiu nižšie. 

(Štúdia je v anglickom jazyku).